Životopis

Narodila jsem se 21. dubna 1994 v Kadani, když už byl měsíc vysoko na nebi. Mamku jsem prý trápila celý den, takže už tehdy se projevila jedna z mých vlastností – některé věci mi prostě hrozně dlouho trvají. Úspěšně to ale obhajuji argumentem, že si všechno potřebuji pořádně rozmyslet.

Dětství jsem strávila v horách, obklopená loukami a lesy, ve vesnici jménem Měděnec, jejíž jméno by se podle chodu počasí ovšem mělo změnit na Mlhovec. Byla jsem z těch posledních ročníků, které ještě jako děti nezažily permanentní připojení k internetu. Naše mobily, pokud jsme vůbec nějaké měly, byly tak velké, že dnešní důchodce by je považoval za dobrý vtip. Byla jsem dítě plné ideálů a snů o tom, že si jednoho dne splní velké cíle.

Když jsem byla v páté třídě, dostala jsem geniální nápad, že se přihlásím na gymnázium. A tak se stalo, že následující školní rok jsem už seděla v lavici kláštereckého gymnázia a hltala každé slovo vyučujících, abych si pořádně rozšířila obzory. Tou dobou se u mě začal kromě posedlosti historií Egypta projevovat také zájem o astronomii, meteorologii, geografii a environmentální vědy. Kromě toho jsem také začala kreslit (výraz čmárat by byl možná přesnější), příležitostně se mi povedlo vyfotit docela vkusnou fotografii a také jsem se pokoušela o první umělecké texty. Tou dobou jsem začala přispívat krátkými články na internetový magazín. Celkově pak studia na gymnáziu patří k obdobím, na které ráda vzpomínám. V roce 2013 jsem však své působení na škole úspěšně zakončila a přede mnou byla nová životní kapitola.

Roky, které následovaly po maturitě, zpětně hodnotím jako roky hledání. Byly to roky převážně životních neúspěchů a pádů. Teprve ve svých 21 letech jsem si začala uvědomovat skrze nepřízeň osudu, co od života vlastně očekávám. No… chvíli mi trvalo na to přijít. Ostatně to jsem tu už říkala – některé věci mi trvají dlouho. Svá studia architektury na (první) vysoké škole jsem hodila do koše, neboť jsem cítila, že činím kroky do prázdna. Díky bohu ale na sebe nenechala moje cílevědomost dlouho čekat, a tak jsem se jednoho dne rozhodla, že už potřebuji konkrétní směr. O pár měsíců později, v roce 2016, jsem začala znovu studovat, tentokrát ochranu životního prostředí na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem. Na této škole jsem strávila pět dlouhých, někdy velice vyčerpávajících, ale přesto nesmírně důležitých a přínosných let. V roce 2021 jsem studium úspěšně dokončila, a zařadila se tak mezi odborníky, jejichž smyslem je chránit přírodu a hledat cestu k trvalému obývání naší planety.

V současné době pracuji jako výzkumný pracovník na půdě Českého hydrometeorologického ústavu a jsem garantem environmentálního vzdělávání na Astronomicko-přírodovědné observatoři v Kadani. Slíbila jsem si, že po dokončení studia budu více odpočívat, méně pracovat a věnovat se zálibám. Kromě malování, lukostřelby a stormchasingu tedy plánuji i vydání spousty dalších knih.

A jsem samozřejmě zvědavá, jak budou za pár let vypadat další řádky tohoto životopisu. 🙂

Krátký dotazník

Původ: mimozemšťan z dalekého vesmíru

Současné bydliště: Klášterec nad Ohří

Věk: teď už nerostu, teď stárnu

Oblíbená barva: duhová

Oblíbené jídlo: nepotřebuji jíst, frčím na vesmírné energii

Oblíbená činnost: spaní, povídaní si sama se sebou

Oblíbená kniha: někdy skripta, někdy knížka a někdy radši film

Povaha: tvrdohlavý, cílevědomý a mírně ulítlý blázen s přátelskou povahou